Чому рушаться сім'ї і як зберегти відносини

відносини
чому рушаться сім'ї

«Кохання – це змагання між чоловіком і жінкою за те, щоб доставити іншому якомога більше щастя». Стендаль

Якби було насправді так, як сказав класик… На жаль, у реальному житті кожен з них найчастіше думає про себе, навіть у тому випадку, коли у закоханих, що одружилися, зберігається віра в те, що вони проживуть разом довго і щасливо.

У юності більшість із нас живуть у світі ілюзій, мало замислюючись про те, що відбувається насправді. А між іншим, в Україні розпадається кожен третій шлюб. Дівчата і жінки більше переймаються тим, як познайомитися з чоловіком і довести його до загсу, ніж тим, як зберегти надалі сім'ю. Адже тільки в казках все закінчується весіллям, маючи на увазі, що далі все буде чудово. У реальному житті все тільки починається після весілля. І головна небезпека полягає в тому, що у більшості сімейних пар навіть найяскравіші почуття вицвітають, втрачаючи свою новизну, і все, що приносило радість, стає в кращому разі звичкою, а в гіршому – рутиною… Чому це відбувається?

Коли люди закохуються, вони бачать у своєму обранці тільки добре, не помічаючи того, що потім розіб'є в пух і порох мрії, і завищені очікування від шлюбу та нареченого. Нерідко так трапляється, що до весілля життя без коханого здається неможливим, минає рік – два, і додому не хочеться повертатися. У книгах любов описується почуттям піднесеним і нескінченним, невичерпним, як чарівне джерело. У житті для того, щоб любов тривала роки, за нею потрібно доглядати, підтримувати її силами і чоловіка, і дружини.
Після весілля, бурі емоцій та відчуттів, настає медовий місяць, який у більшості справді солодкий. Але після нього починаються будні, і, як зауважив поет, «любовний човен розбивається об побут»…

Живучи з батьками, дорослі діти цим побутом найчастіше не цікавляться. Але у своїй сім'ї доводиться все робити самим, і починаються суперечки: хто вранці смажитиме яєчню, хто буде пилососити, закуповувати продукти, готувати, мити підлогу і так далі. А через те, що жінка тепер працює не менше за чоловіка і заробляє відповідно, потрібно заздалегідь домовитися про розподіл домашніх обов'язків, бо, як кажуть у народі, після бійки кулаками не махають. Якщо домовленостей не було, то чоловіки найчастіше чекають, що саме дружина займатиметься домашнім господарством.

Сучасній жінці через зайнятість і бажання реалізуватися, як особистості, тягнути одній весь віз не хочеться, і починаються розбіжності, які закінчуються сварками, а нерідко і розлученням. Олії у вогонь нерідко додають батьки. Кожна сім'я шкодує своє дитятко і налаштовує його проти чоловіка, дружини. У мене є подруга, яка живе з дочкою, зятем та онуком. Як тільки молодята починають з'ясовувати стосунки, вона підхоплює дитину і веде її на прогулянку. Коли бабуся з онуком повертаються додому, молодята вже все з'ясували, помирилися і кидаються до передпокою з криками: «Мамо! Ну, де ж ви були?" Після цього вся сімейка п'є чай на кухні з пиріжками або булочками, які моя подруга не забуває купити дорогою додому.

Одружуючись, потрібно бути готовою прийняти і примиритися з багатьма звичками і навіть завихреннями чоловіка. Адже в нас, жінок, у самих безліч звичок, що нервують чоловіків. Більшість чоловіків смиренно терплять наші походи по магазинах, немислимі витрати на те, що чоловіки вважають нісенітницею (на косметику та інше), терплять телефонні розмови з подругами та перекази цих розмов їм. Так що і жінкам варто запастися терпінням і не приймати близько до серця шкарпетки, що лежать не на місці, пролитий чай, посиденьки на рибалці.

І хоча пристосуватися один до одного не завжди легко, і в деяких пар на притирання витрачаються роки, зробити це необхідно, щоб не чіпати один одного причіпками, провокуючи сварки, і не доводити справу до розлучення. У відносинах між чоловіком та дружиною неприйнятна критика. Ні, якщо щось не подобається, то, звичайно, про це треба сказати і попросити більше так не чинити. Але не критикувати, тим більше у присутності третіх осіб і, що особливо неприпустимо, у присутності дітей. Критика у шлюбних відносинах ще нікому не приносила користі, зате будь-який психолог скаже, що вона діє на шлюбний союз не менш руйнівно, ніж іржа на залізо. Будь-які звинувачення та докори тільки обпалюють, і день за днем ​​між подружжям вибудовується стіна відчуження, яка може стати непереборною.

Шлюб цементує довіру, бажання обговорити разом усі проблеми. Навіть дріб'язкові, здавалося б, нічого не значущі розмовники удвох на кухні, на дивані або в ліжку, довірливість та вміння вислухати один одного допомагають зберегти своє кохання. Адже з ким поділитися, кому відкритися і часом поскаржитися, як не рідному чоловікові чи рідній дружині? На жаль, деякі не можуть і часом не хочуть впоратися зі своєю інфантильністю та егоїзмом, які легко руйнують стосунки.Недарма мудрі люди кажуть, що справа не в партнері, а в самому собі. Якщо людина не навчиться співпереживати, піклуватися про іншу людину, то скільки не змінюй чоловіків чи дружин, проблеми залишаться і в другому, і в третьому шлюбі. Потрібно перевиховувати іншого, тим більше, що це неможливо, зате дуже корисно зайнятися своїм вихованням. Особи уживаються разом тільки в тому випадку, якщо вміють поступатися, йти на компроміси.

У щасливих сім'ях завжди все горою одне за одного. Наодинці вони, звичайно, обговорять і висловлювання, і вчинок, який не вписався в норми поведінки, але на людях не шельмуватимуть члена своєї сім'ї. По-моєму, немає нічого гіршого, ніж коли дружина виставляє дурнем або лиходієм чоловіка перед знайомими або коли батьки ображають дитину і розповідають стороннім людям, якою вона ледар і невміха. Більшості з нас було б непогано почитати книги з психології, сексології, педагогіки. Пощастило тим парам, яким мами чи бабусі, тата чи дідуся розповіли про секрети подружнього життя та навчили на практиці застосовувати закони щасливого існування. Тим же, кому не випало таке везіння, доведеться вчитися всьому самостійно, намагаючись якнайменше робити помилок. І тоді сімейне гніздечко збережеться на все життя, і ви згодом станете однією з тих зворушливих сімейних пар, що, простіше рука об руку не один десяток років зберегли у своїх відносинах і ніжність, і романтизм.

Рамзанов Андрій Леонидович
психотерапевт, психолог, психіатр висшої категорїї
Украина, г. Днепр

Відгуки наших пацієнтів

Дружина пацієнта

Ми із чоловіком у шлюбі 20 років. Перші роки спільного життя були чудові: завжди разом, завжди поряд. У нас було багато друзів і тому гучні компанії, веселі застілля завжди супроводжували нас. Поступово я помітила, що чоловік важко відходить від спиртного і похмілля переходило в чергову п'янку. Через кілька років у сім'ї сталася трагедія - у чоловіка помер рідний брат, який був старшим на 10 років і практично виховав та виростив мого чоловіка. Йому було дуже важко і природно він топив своє горе у пляшці з горілкою. Це було шість років кошмару. Я ховала гроші, роботи як такої в нього не було, син, якому було 7 років, соромився та боявся свого батька. Я намагалася з ним розмовляти і по-доброму, і по-поганому.

Чоловік клявся, що це останній запій, але через якийсь час усе повторювалося. Після…

Андрій Томасович Пушкарьов

07. 08. 2018 р. Я був курцем із багаторічним стажем років п'ятнадцять - двадцять. Багато разів намагався кинути й у різний спосіб. Але потяг був завжди, особливо коли чув тютюновий дим. Куріння до того ж було пов'язане з моїм творчим процесом – я досить відома людина у галузі мистецтва. Не курив, бувало по році, а то й два. Але згодом знову був зрив.

2002 року вперше познайомився з унікальним лікарем Рамзановим Андрієм Леонідовичем. Його метод мене вразив, він може трохи жорсткіший, але так як я не міг не курити один день, мені саме такий метод і потрібний був! Тепер я не курю 11 років.

Коли в компаніях при мені курять, я виходжу. Мене легко – викурити! Заборонив усім курити біля себе у моїх приміщеннях. Від тютюнового диму, крім неприємних асоціацій, немає жодних емоцій. Навіть якщо…

МАРИНА

Дякую, Вам величезне Андрію Леонідовичу! Прийшла із проблемою зайвої ваги, до цього зверталася до дієтологів, намагалася сама контролювати харчування. Але виходило триматися максимум дня 2-3. після сеансів Андрія Леонідовича почала спостерігати в собі зміни на краще, я почала контролювати себе в харчуванні, мене перестало тягнути на солодке ЗОВСІМ!!! Я НЕ ПЕРЕЇДАЮ, що дуже важливо! За тиждень схудла на 2 кілограми. Дуже щаслива, що потрапила саме до Вас Андрій Леонідович. Дякую Вам величезне, Ви чудовий фахівець та людина.

ОБОВ'ЯЗКО ЗВЕРТАТИМУСЯ ТІЛЬКИ ДО ВАС! Марина

Ігор

04.03. 2021

Мене звати Ігор. Мені 37 років. Проходжу лікування у доктора Рамзанова Андрія Леонідовича від ігроманії. Сьогодні пройшов останній 10-й сеанс гіпнотерапії, почуваюся добре, можна сказати на всі 100%. Здебільшого грав у букмекерську контору, були й автомати упродовж 15 років. Ця зараза не давала мені спокою. З кожним разом затягувало все більше і глибше в цей вир подій, якесь замкнуте коло, вийти самостійно не зміг, не розумів, що зі мною відбувається, поради на боці ніяк не вирішували моєї проблеми. Життя перетворилося на суцільне пекло, друзі, можна сказати, відвернулися, навколо мене була суцільна лайка, сварки, скандали, розлад у сім'ї, нерозуміння ситуації, можна сказати, руки опустилися.
Чесно кажучи, і жити не хотілося, постійні борги, кредити, це все затягнуло так, що…

Вовк Я.В.

Андрія Леонідовича як лікаря знаємо досить давно. Можна сказати, що в нашій родині його жартома називаємо нашим сімейним лікарем. Я не наводитиму всіх випадків, коли доводилося до нього звертатися, тому що їх було як мінімум чотири, і у всіх випадках він нам допоміг. Моя дочка, якій зараз 14 років, рік тому, після того, як поперхнулася їжею, перестала їсти зовсім, через страх подавитися. Андрій Леонідович допоміг нам, за що йому величезне Спасибі.
 

Пацієнтка

Як відомо, світ сповнений стресів, тривог, хвилювань. Всі ці переживання залишають на нас слід. Здавалося, ми давно забули наші проблеми, минулі неприємності. Однак, це не так. Усі стреси переходять у «несвідому» сферу нашої психіки та продовжують там існувати; призводячи нас до хвороби, дискомфорту, зниження життєвого тонусу, керуючи нашою поведінкою, вчинками. Взагалі, якщо ми візьмемо будь-кого з нас, то кожен має ймовірність розвитку депресії.
Можливо, що стрес може виявитися для нас занадто високим. Можливо, що захисних сил не вистачає, щоб з ним упоратися. Коли я зіткнулася з такою проблемою, мені порадили звернутися до Центру психотерапії Рамзанова Андрія Леонідовича, де я отримала професійну діагностику, індивідуальний підбір лікування, підбір комбінації науково обґрунтованих методів.…

Дар'я, 19 років

11.07.2014

Дуже вдячна Андрію Леонідовичу за те, що він допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Тривалий час я страждала на вагінізм, який супроводжувався нападами паніки і пригніченим станом. Це заважало мені нормально вести статеве життя і почуватися повноцінною людиною. Дуже радує та дивує індивідуальний підхід доктора Андрія Леонідовича. Він допоміг мені з'ясувати причини психологічного розладу, даючи рекомендації, вселив у мене впевненість у тому, що це можна вирішити.
До походу до доктора Рамзанова мені здавалося, що я маю впоратися з цією проблемою самостійно. Однак «самолікування» лише посилювало проблему, не лише фізично, а й морально: у мене зник інтерес і бажання вступати у статеві стосунки. Вже після другого сеансу гіпнозу я відчула свободу від страхів та переживань.…

Гришина Н.Г

02.12.2021 Я, Гришина Н.Г, м. Дніпро. Зверталася до Андрія Леонідовича у 2020 р. з діагнозом герпес. Півроку ходила різними лікарями, хвороба не проходила. Мені порадив лікар дерматолог звернутися до Андрія Леонідовича. Пройшло у нього 10 сеансів. Хвороба пішла. Дякую Вам Андрій Леонідович. Дай Боже Вам здоров'я на довгі роки. Сьогодні прийшла до Андрія Леонідовича із надмірною вагою.

СПАСИБІ ВЕЛИКЕ ВАМ.