Страх вбивають добром та посмішкою

smile

страх лікування

У мене молодший син боїться темряви. Коли залишається один, одразу тікає туди, де ми знаходимося. Дуже хочеться, щоб психотерапевт допоміг нам.

Причиною виникнення страху можуть бути як психічні травми, викликані гострим переляком, так і затяжні психотравмуючі ситуації (тривала розлука з близькими, тяжка хвороба батьків). Чималу роль виникненні страху грають також деякі внутрішні чинники (тривожно-недовірливі риси характеру, вразливість, навіюваність) і зовнішні (неправильне виховання, асоціальні умови).

У дітей переддошкільного віку та дошкільного переважають страхи, в основі яких – страх тварин, персонажів із кінофільмів, казок або вигаданих батьками з метою залякування (бабай, чорний дядько, пірати…). У молодшому шкільному віці нерідко спостерігаються страх самотності, розлука з рідними. У дітей шкільного віку та підлітків страх розвивається частіше під впливом затяжних психотравмуючих ситуацій. Сильний страх, що переживається дитиною, також згубний для нього, як і горе. І в жодному іншому випадку нерозуміння переживань дитини батьками не виступає так зримо, як при дитячих страхах. Дорослі не усвідомлюють до кінця, як болісний страх у дітей. У сутінках, у темряві, фантазія дитини перетворює штори на привиди, що рухаються, оживляє предмети. Страх темряви – страх давній, одвічний. Для дитини темрява – істота жива, з ротом та очима. Зображуючи страхи, діти завжди малюють рот, очі та чудовиськ, хижих тварин. Дитина не критична до страху. Його розум – порадник поки що поганий.

У проблемі дитячих страхів важливі деякі моменти

По-перше, дітей ніколи не слід лякати заради послуху нічим і ніким: ні дядьком, ні Бабою-Ягою, ні вовком. Лякати чимось означає лякати смертю. Виховання страхом – найчастіша і найважча помилка виховання.

По-друге, батьки не повинні соромити дитину за страх. Під впливом глузувань із почуття сорому дитина починає приховувати страх, але останній не зникає, а посилюється. Дитина шукає полегшення, починаючи смоктати палець, язик, щоку і т. д. При цьому стає пасивною, схильною до депресії.
 

По-третє, дитину ніколи не слід залишати одну в незнайомій їй обстановці, коли можлива поява чогось несподіваного для неї. Наприклад, діти відчувають страх при засинанні. Тому що стикаються одночасно і з темрявою, і з самотністю. Деякі батьки, щоб викоренити страх у дітей, укладають їх у ліжко, бажають добраніч і йдуть. Дитина невдовзі перестає плакати і засинає, змучений страхом. Сміливим він ніколи не стане, а виросте невпевненою, тривожною людиною. В даному випадку необхідно укласти дитину спати і, почувши її плач, негайно повернутися і пообіцяти, швидко закінчити справи, щоб посидіти поруч. Дитина спокійна, вона чекає на батьків без страху, знаючи, що вони поруч і завжди з'являться на її поклик, тому спокійно засинає. Страхи породжує біль. Звідси страх собак після укусу, страх висоти після падіння. Від інстинкту самозбереження походить страх втрати матері і звідси – страх самотності. Однак основні причини страхів у дітей – невпевненість у собі, що породжує боязкість, несамостійність, а також ті недоліки та помилки розумового виховання, які ведуть до незнання та зниження рівня орієнтації дитини в навколишньому світі. Чого дитина не розуміє, того вона боїться.

Повнокольорове розумове виховання, повноцінність відповіді питання дитини, і з цим — і повноцінна орієнтованість дитини у довкіллі — профілактика дитячих страхів. Походження страхів у дітей досить складна проблема. У психотерапевтичних іграх зживаються важкі дитячі страхи, розкривається їхня суть. Граючи, можна побігати за вовком (один із граючих одягає маску вовка) із рушницею. Тепер уже боїться вовк, вибачається за витівки. Бабою-Ягою налякати маму і тата, посміятися з їхнього “страху”. Сміхом убивають страх. Образотворча творчість здатна відігравати значну роль у відновленні душевної рівноваги, сприяючи звільненню пригніченої енергії. Для цієї мети пропонують дітям намалювати свій страх або виліпити із пластиліну, потім цей страх (в малюнках, фігурках) “віддається” лікарю, тим самим звільняючись від побоювань, тривог.

Лікар-психотерапевт також вчить батьків уважніше ставитися до духовних запитів дітей, помічати і розвивати позитивні паростки свідомої активності, адекватніше порівнювати вимоги з психофізичними можливостями організму дітей, за необхідності проводити сеанси психотерапії.

Рамзанов Андрій Леонідович
психотерапевт, психолог, психіатр висшої категорії
Україна, м. Дніпро


Відгуки наших пацієнтів

Дружина пацієнта

Ми із чоловіком у шлюбі 20 років. Перші роки спільного життя були чудові: завжди разом, завжди поряд. У нас було багато друзів і тому гучні компанії, веселі застілля завжди супроводжували нас. Поступово я помітила, що чоловік важко відходить від спиртного і похмілля переходило в чергову п'янку. Через кілька років у сім'ї сталася трагедія - у чоловіка помер рідний брат, який був старшим на 10 років і практично виховав та виростив мого чоловіка. Йому було дуже важко і природно він топив своє горе у пляшці з горілкою. Це було шість років кошмару. Я ховала гроші, роботи як такої в нього не було, син, якому було 7 років, соромився та боявся свого батька. Я намагалася з ним розмовляти і по-доброму, і по-поганому.

Чоловік клявся, що це останній запій, але через якийсь час усе повторювалося. Після…

Андрій Томасович Пушкарьов

07. 08. 2018 р. Я був курцем із багаторічним стажем років п'ятнадцять - двадцять. Багато разів намагався кинути й у різний спосіб. Але потяг був завжди, особливо коли чув тютюновий дим. Куріння до того ж було пов'язане з моїм творчим процесом – я досить відома людина у галузі мистецтва. Не курив, бувало по році, а то й два. Але згодом знову був зрив.

2002 року вперше познайомився з унікальним лікарем Рамзановим Андрієм Леонідовичем. Його метод мене вразив, він може трохи жорсткіший, але так як я не міг не курити один день, мені саме такий метод і потрібний був! Тепер я не курю 11 років.

Коли в компаніях при мені курять, я виходжу. Мене легко – викурити! Заборонив усім курити біля себе у моїх приміщеннях. Від тютюнового диму, крім неприємних асоціацій, немає жодних емоцій. Навіть якщо…

МАРИНА

Дякую, Вам величезне Андрію Леонідовичу! Прийшла із проблемою зайвої ваги, до цього зверталася до дієтологів, намагалася сама контролювати харчування. Але виходило триматися максимум дня 2-3. після сеансів Андрія Леонідовича почала спостерігати в собі зміни на краще, я почала контролювати себе в харчуванні, мене перестало тягнути на солодке ЗОВСІМ!!! Я НЕ ПЕРЕЇДАЮ, що дуже важливо! За тиждень схудла на 2 кілограми. Дуже щаслива, що потрапила саме до Вас Андрій Леонідович. Дякую Вам величезне, Ви чудовий фахівець та людина.

ОБОВ'ЯЗКО ЗВЕРТАТИМУСЯ ТІЛЬКИ ДО ВАС! Марина

Ігор

04.03. 2021

Мене звати Ігор. Мені 37 років. Проходжу лікування у доктора Рамзанова Андрія Леонідовича від ігроманії. Сьогодні пройшов останній 10-й сеанс гіпнотерапії, почуваюся добре, можна сказати на всі 100%. Здебільшого грав у букмекерську контору, були й автомати упродовж 15 років. Ця зараза не давала мені спокою. З кожним разом затягувало все більше і глибше в цей вир подій, якесь замкнуте коло, вийти самостійно не зміг, не розумів, що зі мною відбувається, поради на боці ніяк не вирішували моєї проблеми. Життя перетворилося на суцільне пекло, друзі, можна сказати, відвернулися, навколо мене була суцільна лайка, сварки, скандали, розлад у сім'ї, нерозуміння ситуації, можна сказати, руки опустилися.
Чесно кажучи, і жити не хотілося, постійні борги, кредити, це все затягнуло так, що…

Вовк Я.В.

Андрія Леонідовича як лікаря знаємо досить давно. Можна сказати, що в нашій родині його жартома називаємо нашим сімейним лікарем. Я не наводитиму всіх випадків, коли доводилося до нього звертатися, тому що їх було як мінімум чотири, і у всіх випадках він нам допоміг. Моя дочка, якій зараз 14 років, рік тому, після того, як поперхнулася їжею, перестала їсти зовсім, через страх подавитися. Андрій Леонідович допоміг нам, за що йому величезне Спасибі.
 

Пацієнтка

Як відомо, світ сповнений стресів, тривог, хвилювань. Всі ці переживання залишають на нас слід. Здавалося, ми давно забули наші проблеми, минулі неприємності. Однак, це не так. Усі стреси переходять у «несвідому» сферу нашої психіки та продовжують там існувати; призводячи нас до хвороби, дискомфорту, зниження життєвого тонусу, керуючи нашою поведінкою, вчинками. Взагалі, якщо ми візьмемо будь-кого з нас, то кожен має ймовірність розвитку депресії.
Можливо, що стрес може виявитися для нас занадто високим. Можливо, що захисних сил не вистачає, щоб з ним упоратися. Коли я зіткнулася з такою проблемою, мені порадили звернутися до Центру психотерапії Рамзанова Андрія Леонідовича, де я отримала професійну діагностику, індивідуальний підбір лікування, підбір комбінації науково обґрунтованих методів.…

Дар'я, 19 років

11.07.2014

Дуже вдячна Андрію Леонідовичу за те, що він допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Тривалий час я страждала на вагінізм, який супроводжувався нападами паніки і пригніченим станом. Це заважало мені нормально вести статеве життя і почуватися повноцінною людиною. Дуже радує та дивує індивідуальний підхід доктора Андрія Леонідовича. Він допоміг мені з'ясувати причини психологічного розладу, даючи рекомендації, вселив у мене впевненість у тому, що це можна вирішити.
До походу до доктора Рамзанова мені здавалося, що я маю впоратися з цією проблемою самостійно. Однак «самолікування» лише посилювало проблему, не лише фізично, а й морально: у мене зник інтерес і бажання вступати у статеві стосунки. Вже після другого сеансу гіпнозу я відчула свободу від страхів та переживань.…

Гришина Н.Г

02.12.2021 Я, Гришина Н.Г, м. Дніпро. Зверталася до Андрія Леонідовича у 2020 р. з діагнозом герпес. Півроку ходила різними лікарями, хвороба не проходила. Мені порадив лікар дерматолог звернутися до Андрія Леонідовича. Пройшло у нього 10 сеансів. Хвороба пішла. Дякую Вам Андрій Леонідович. Дай Боже Вам здоров'я на довгі роки. Сьогодні прийшла до Андрія Леонідовича із надмірною вагою.

СПАСИБІ ВЕЛИКЕ ВАМ.