"Вовчий апетит", або "заїдаємо проблеми"

ojirenie

«Я постійно відчуваю якийсь нав'язливий страх погладшати. Останнім часом я постійно відчуваю голод. Іноді, щоб не робила, я думаю про їжу. Я дуже люблю купувати продукти харчування і часто купую набагато більше, ніж це дійсно потрібно. Я, буквально, «в'їдаюся» до сімейного бюджету. Іноді я кілька разів на день "до нудоти" наїдаюся: не їм, "заковтую", "мечу" все підряд. Після такого нападу обжерливості я відчуваю провину і навіть ненависть і зневагу до себе, даю собі обіцянку більше не торкатися їжі, але подібні «приступи» повторюються знову і знову.

надлишкова вага

Від кількості поглиненої їжі у мене буває нудота, тяжкість та біль у животі. Раніше я допомагала собі "переварити їжу" ферментними препаратами, часто приймала проносні засоби. У мене з'явилися запори. Пізніше я почала викликати штучне блювання. Періодично я влаштовую собі розвантажувальні дні, дієти, приймала різні харчові добавки, навіть голодувала. Все це дозволяє зберігати свою вагу, а це дуже важливо для мене.Я не поважаю товстих людей, але іноді мені здається, що в житті немає інших задоволень, подібних до їжі. У ній моя втіха, короткочасна радість, порятунок. Причому навіть якщо я запрошена в гості, на торжество, я шукаю санвузол і там викликаю у себе блювоту. Постійне почуття голоду, обжерливість, каяття після, блювота, страх перед ожирінням виснажили мене»

Подібні скарги часто доводиться чути на прийомах у психотерапевтичному центрі.

Наша пацієнтка страждає на нервову булімію («булімія» - ненажерливість) - розладом, що характеризується повторними нападами переїдання і постійним занепокоєнням з приводу маси тіла.

Приступи переїдання виражаються у швидкому поглинанні їжі за короткий проміжок часу, причому сама людина не контролює своєї харчової поведінки. Їжа з'їдається квапливо, не пережовуючи. Приймаються висококалорійні легкозасвоювані продукти (торти, тістечка, печиво, шоколад). Після вгамування голоду таким чином виникає почуття провини, самобичування каяття за нестримність у їжі, пригніченість, страх додати у вазі. Кількість з'їденої їжі викликає також фізичний дискомфорт, нудоту, біль у животі. Часто у хворих на булімію за переїданням слід штучно викликається блювання, використовуються проносні очисні клізми, сечогінні засоби. Протягом життя спостерігається чергування періодів почастішання епізодів обжерливості та контрольованої харчової поведінки, вага тіла залишається нормальною, може бути злегка підвищена або знижена.

Варто відмітити

Прагнення «заїдати неприємності» властиво деяким людям (частіше жінкам), які не страждають на нервову булімію. За поганого настрою, після переживань вони знаходять втіху в їжі, і чим важче на душі, тим більше вони їдять, «краще повний шлунок, ніж повний рот турбот».

За статистикою булімією частіше страждають жінки, порушення харчової поведінки частіше зустрічається у представників білої раси, ніж у кольорового населення. Як правило, булімії схильні люди з вищих соціальних верств.

У страждаючих булімією виявляються деякі загальні умови раннього розвитку: у батьківських сім'ях високо цінуються акуратність, послух, досягнення та успіхи. Виховання за принципом: «любов і повагу слід заробити, заслужити». Установка по відношенню до тіла «аскетична»: обмежені чи відсутні прояви ніжності, чуттєвості, сексуальності у стосунках друг з одним. Люди, які виросли в таких сім'ях, постійно «діють» і прагнуть успіху та досконалості, іноді справляють враження «ідеальних» (зовні та духовно).

Так, наша пацієнтка – єдина дитина у сім'ї з міцним фінансовим становищем. Між батьками панував світ, стосунки були рівними та поважними. При цьому не було теплоти. Ніжність і ласка ставилися до «телячих ніжностей» (досі у неї у взаєминах з чоловіками прояви ніжності та ласки викликають збентеження та розгубленість: «я не знаю, як реагувати») Будучи слухняною дитиною, з дитинства засвоїла фразу батьків: «ти тільки тоді чогось стоїш, якщо досягаєш цілей. А «цілям» межі немає». Керуючись нею, добилася багато.

Під час психотерапевтичного контакту

Привертало увагу прагнення відповідати очікуванням інших людей, «всім зробити добре», надзвичайна занепокоєність тим, як вона виглядає з боку, «що про неї подумають». Низька самооцінка, «знання» про те, що сама по собі вона «нічого не варта, а любов треба заслужити», «примушують» її намагатися, по-різному домагаючись визнання людей, що її оточують.

«Вовчий» апетит

Неконтрольована харчова поведінка, «вічна боротьба» будь-якими засобами з надмірностями в їжі, борошна розкаяння - вельми специфічні прояви неусвідомлюваних внутрішніх психологічних проблем, які є невичерпним джерелом постійної внутрішньої напруги або дискомфорту.

В основі підвищеної харчової потреби лежить пошук замісних задоволень для незадоволених емоційних домагань. (До речі, «коріння» ожиріння такі ж) «Живіт міцніший - на серці легше» - не дарма говорять у народі "заїдати" проблеми.
 

Інтуїтивно знаходити втіху «в їжі» – такий шлях обирає організм, як біологічна система. Але «Я» кожного з нас має право і може знайти спосіб вирішити внутрішні проблеми конструктивно. Побачити їх за маскою, булімії Ви зможете за допомогою психотерапевта.

Рамзанов Андрій Леонідович
психотерапевт, психолог, психіатр висшої категорії
Україна, м. Дніпро

Відгуки наших пацієнтів

Дружина пацієнта

Ми із чоловіком у шлюбі 20 років. Перші роки спільного життя були чудові: завжди разом, завжди поряд. У нас було багато друзів і тому гучні компанії, веселі застілля завжди супроводжували нас. Поступово я помітила, що чоловік важко відходить від спиртного і похмілля переходило в чергову п'янку. Через кілька років у сім'ї сталася трагедія - у чоловіка помер рідний брат, який був старшим на 10 років і практично виховав та виростив мого чоловіка. Йому було дуже важко і природно він топив своє горе у пляшці з горілкою. Це було шість років кошмару. Я ховала гроші, роботи як такої в нього не було, син, якому було 7 років, соромився та боявся свого батька. Я намагалася з ним розмовляти і по-доброму, і по-поганому.

Чоловік клявся, що це останній запій, але через якийсь час усе повторювалося. Після…

Андрій Томасович Пушкарьов

07. 08. 2018 р. Я був курцем із багаторічним стажем років п'ятнадцять - двадцять. Багато разів намагався кинути й у різний спосіб. Але потяг був завжди, особливо коли чув тютюновий дим. Куріння до того ж було пов'язане з моїм творчим процесом – я досить відома людина у галузі мистецтва. Не курив, бувало по році, а то й два. Але згодом знову був зрив.

2002 року вперше познайомився з унікальним лікарем Рамзановим Андрієм Леонідовичем. Його метод мене вразив, він може трохи жорсткіший, але так як я не міг не курити один день, мені саме такий метод і потрібний був! Тепер я не курю 11 років.

Коли в компаніях при мені курять, я виходжу. Мене легко – викурити! Заборонив усім курити біля себе у моїх приміщеннях. Від тютюнового диму, крім неприємних асоціацій, немає жодних емоцій. Навіть якщо…

МАРИНА

Дякую, Вам величезне Андрію Леонідовичу! Прийшла із проблемою зайвої ваги, до цього зверталася до дієтологів, намагалася сама контролювати харчування. Але виходило триматися максимум дня 2-3. після сеансів Андрія Леонідовича почала спостерігати в собі зміни на краще, я почала контролювати себе в харчуванні, мене перестало тягнути на солодке ЗОВСІМ!!! Я НЕ ПЕРЕЇДАЮ, що дуже важливо! За тиждень схудла на 2 кілограми. Дуже щаслива, що потрапила саме до Вас Андрій Леонідович. Дякую Вам величезне, Ви чудовий фахівець та людина.

ОБОВ'ЯЗКО ЗВЕРТАТИМУСЯ ТІЛЬКИ ДО ВАС! Марина

Ігор

04.03. 2021

Мене звати Ігор. Мені 37 років. Проходжу лікування у доктора Рамзанова Андрія Леонідовича від ігроманії. Сьогодні пройшов останній 10-й сеанс гіпнотерапії, почуваюся добре, можна сказати на всі 100%. Здебільшого грав у букмекерську контору, були й автомати упродовж 15 років. Ця зараза не давала мені спокою. З кожним разом затягувало все більше і глибше в цей вир подій, якесь замкнуте коло, вийти самостійно не зміг, не розумів, що зі мною відбувається, поради на боці ніяк не вирішували моєї проблеми. Життя перетворилося на суцільне пекло, друзі, можна сказати, відвернулися, навколо мене була суцільна лайка, сварки, скандали, розлад у сім'ї, нерозуміння ситуації, можна сказати, руки опустилися.
Чесно кажучи, і жити не хотілося, постійні борги, кредити, це все затягнуло так, що…

Вовк Я.В.

Андрія Леонідовича як лікаря знаємо досить давно. Можна сказати, що в нашій родині його жартома називаємо нашим сімейним лікарем. Я не наводитиму всіх випадків, коли доводилося до нього звертатися, тому що їх було як мінімум чотири, і у всіх випадках він нам допоміг. Моя дочка, якій зараз 14 років, рік тому, після того, як поперхнулася їжею, перестала їсти зовсім, через страх подавитися. Андрій Леонідович допоміг нам, за що йому величезне Спасибі.
 

Пацієнтка

Як відомо, світ сповнений стресів, тривог, хвилювань. Всі ці переживання залишають на нас слід. Здавалося, ми давно забули наші проблеми, минулі неприємності. Однак, це не так. Усі стреси переходять у «несвідому» сферу нашої психіки та продовжують там існувати; призводячи нас до хвороби, дискомфорту, зниження життєвого тонусу, керуючи нашою поведінкою, вчинками. Взагалі, якщо ми візьмемо будь-кого з нас, то кожен має ймовірність розвитку депресії.
Можливо, що стрес може виявитися для нас занадто високим. Можливо, що захисних сил не вистачає, щоб з ним упоратися. Коли я зіткнулася з такою проблемою, мені порадили звернутися до Центру психотерапії Рамзанова Андрія Леонідовича, де я отримала професійну діагностику, індивідуальний підбір лікування, підбір комбінації науково обґрунтованих методів.…

Дар'я, 19 років

11.07.2014

Дуже вдячна Андрію Леонідовичу за те, що він допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Тривалий час я страждала на вагінізм, який супроводжувався нападами паніки і пригніченим станом. Це заважало мені нормально вести статеве життя і почуватися повноцінною людиною. Дуже радує та дивує індивідуальний підхід доктора Андрія Леонідовича. Він допоміг мені з'ясувати причини психологічного розладу, даючи рекомендації, вселив у мене впевненість у тому, що це можна вирішити.
До походу до доктора Рамзанова мені здавалося, що я маю впоратися з цією проблемою самостійно. Однак «самолікування» лише посилювало проблему, не лише фізично, а й морально: у мене зник інтерес і бажання вступати у статеві стосунки. Вже після другого сеансу гіпнозу я відчула свободу від страхів та переживань.…

Гришина Н.Г

02.12.2021 Я, Гришина Н.Г, м. Дніпро. Зверталася до Андрія Леонідовича у 2020 р. з діагнозом герпес. Півроку ходила різними лікарями, хвороба не проходила. Мені порадив лікар дерматолог звернутися до Андрія Леонідовича. Пройшло у нього 10 сеансів. Хвороба пішла. Дякую Вам Андрій Леонідович. Дай Боже Вам здоров'я на довгі роки. Сьогодні прийшла до Андрія Леонідовича із надмірною вагою.

СПАСИБІ ВЕЛИКЕ ВАМ.